محل تبلیغات شما
انتخاب یک نام برای برند و تجارت یکی از دغدغه های اصلی کسانی هست که میخواهند به تازگی کسب و کاری را شروع کنند .


افراد مختلف معمولا برای انتخاب نام برند سختی های زیادی می کشند و با افراد مختلفی م می کنند و گاها این م ها باعث بیشتر سردرگم شدن و گیچ شدن می شود .


معمولا برای انتخاب نام برند سراغ اسمهایی می روند که قبلا زیاد استفاده شده و در آن حوزه به شهرت و اعتبار رسیده اند و نامهای مشابه و نزدیک آنها را انتخاب می نمایند .


این یکی از اشتباهات بزرگ در انتخاب نام برند هست و دلیل نمی شود چون کسی یا برندی با نامی خاص بر سر زبانها افتاده است ما هم با نام مشابه آن بتوانیم به هدفمان برسیم .


برای انتخاب نام برند باید سعی شود اسمهای خاص و متفاوت و گاها عجیبی انتخاب شود .


به عنوان مثال یکی از آشنایان مدتی قبل قصد راه اندازی سایت با موضوع موزیک و دانلود آهنگ داشت ه ما به آنها نام کاکتوس موزیک را پیشنهاد دادیم .خیلی ها به این نام خرده می گرفتند و می گفتند اسم کاکتوس چه تناسب و ارتباطی به موزیک دارد ولی ما به انتخاب خود اطمینان داشتیم و بر این نام تاکید داشتیم و در مدت کوتاهی این نام جای خود را بین مخاطبین باز کرده و تبدیل به نامی بزرگ در حوزه موسیقی شد .


این مثال را ذکر کردیم تا بهتر با مفهوم انتخاب نامی متفاوت و گاها عجیب آشنا شویم ، نامی که متفاوت باشد و همین متفاوت بودن بتواند آن را در اذهان نگه دارد . مثال دیگری اگر بخواهیم بزنیم در مورد برند اپل هست . چه کسی ابتدا می توانست قبول کند اپل ارتباطی با گوشی تلفن همراه و تکنولوژی های دیجیتالی داشته باشد ؟ ولی در عین انتخاب نامی متفاوت و کیفیت بالا این نام طوری جا افتاد که دیگر کسی نمیتواند به نام آن خرده بگیرد و نام آن را عجیب بداند .


در انتخاب اسم برند می توان نامهای بی معنی هم انتخاب کرد که اسمی خاص هست و قبلا هیچ معنی به خصوصی نداشته است . اگر در این زمینه بخواهیم مثال بزنیم آقا و خانمی برای شروع تجارتی اقدام کردند و ما به آنها اسم با هوبا را پیشنهاد دادیم . شاید بگویید این اسم از کجا آمده است و اصلا چه معنی می دهد ؟


سوال قشنگی است ! باید بگوییم این کلمه هیچ معنی به خصوصی ندارد و تنها ترکیبی از اسم این زن و شوهر یعنی باران خانم و آقا هومن بود ، که با ترکیب با از باران و هو از هومن نام هوبا را پیشنهاد دادیم .


این هم تنها یک مثال بود تا با مفهوم ساخت و ترکیب اسمها برای برند سازی آشنا شویم .


راه های مختلف و زیادی برای انتخاب نام برند وجود دارد که در مقالات بعدی به روشهای دیگری از انتخاب نام برند اشاره خواهیم کرد.


نویسنده : هادی صاحب خواجه

دانلود گام به گام شیمی پایه یازدهم

راهنمای تشخیص و خرید باطری اصلی موبایل

خرید اینترنتی میز تحریر تاشو پایه بلند

برند ,نامی ,مثال ,اسم ,متفاوت ,معنی ,انتخاب نام ,نام برند ,این نام ,برای انتخاب ,ما به

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
رسم عاشقی نظام صنفی کشاورزی شهرستان فردوس riaruthina perbucomme میم‌نوشت عینک آفتابی نمایندگی فروش بیسیم کنوود|بیسیم موتورولا|پوکسینگ و انواع واکی تاکی مجاز,09122022286 صندوق فروشگاهی،بارکد خوان،نرم افزار حسابداری،گیت فروشگاهی، دزدگیر فروشگاهی ligemame دلنوشته های یک دانشجوی پزشکی